Geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenliği her şeyden önde tutulmaktadır. Çocuklarımızın güvenliği ve rahatını okul öncesi ve sonrası teminat altına almak için ülkemize yapılan en önemli hizmetlerden biridir.

Öğrenci Servis Taşımacılığındaki politikamız: Özmengrup’un ana değerleri olan kalite, güvenli ulaşım, dakiklik, konfor, istikrar ve stektördeki ileri teknolojileri kullanarak hizmet vermek ve veliler ile okul idaresinden verdiğimiz hizmet ile ilgili olarak aldığımız geri bildirimleri değerlendirerek, öğrencilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktır.

Servis araçlarımız; Millî Eğitim Bakanlığının “Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği” ile belirlemiş olduğu tüm donanıma sahiptir. Ayrıca tüm araçlarımız Akıllı Araç Takip Sistemi (SVTS) ile donatılmış olup istenirse öğrenci velileri ve okul idaresi tarafından da izlenebilmektedir.

Sürücülerimiz; öğrenci servis standartlarının gerektirdiği eğitim ve belgelere sahip vizyonu yüksek tecrübeli kişiler arasından seçilmektedir. Özmengrup okul servislerinde çalışacak sürücülerini standart servis taşımacılığındaki gerekli eğitimlerinin yanı sıra;

  • Psiko-teknik testlerinden başarıyla geçmiş,
  • Çocuklarla etkili iletişim eğitimi,
  • Çocuk güvenliği ve çocuklara ilk yardım, güvenli sürüş eğitimi,
  • Defansif sürüş teknikleri eğitimi verilmektedir.

Rehberlerimiz; özenle seçilmekte ve belirli kriterler doğrultusunda işe alınmakta ve kendilerine öğrenci servis standartlarının gerektirdiği eğitimler verilmektedir. Rehberlerimizin görevi öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve onlara iyi bir yol arkadaşı olmaktır. Daima güler yüzlü olmaları ve çocukların ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı olmaları esastır.

"TAŞIDIĞIMIZ DEĞERİN FARKINDAYIZ"